NAUJIENŲ ARCHYVAS

Archyve pateikiamos naujienos, paskelbtos Lietuvos banko interneto svetainėje nuo 1999 m. sausio mėn.

į archyvą

Vašingtone V. Vasiliauskas: protekcionizmo politika gali tapti viena rimtų grėsmių pasaulio ekonomikos plėtrai

2017 m. balandžio 21 d.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas šiandien Vašingtone susitiks su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos JAV vadovu Naidželu Endriumi Čolku (Nigel Andrew Chalk) aptarti JAV viešojoje erdvėje girdimų protekcionistinių siūlymų ir galimų neigiamų jų pasekmių nedidelėms atviroms ekonomikoms.

„Taisyklėmis pagrįsta laisva prekyba naudinga pasaulio ūkiui, o ypač – tokioms šalims kaip Lietuva, kurios ekonomika yra nedidelė ir atvira. Todėl geriau nei kas kitas suprantame TVF išsakomą susirūpinimą, kad protekcionistinės priemonės, jei šalys pradėtų realiai jas taikyti, sukeltų rimtų grėsmių pasaulio ekonomikos plėtrai“, – sakė Vitas Vasiliauskas. Jo teigimu, TVF, būdama didžiausia pasaulio finansinė organizacija, argumentuotai pateikdama principinę poziciją tuo klausimu, galėtų padėti sumažinti protekcionizmo politikos populistinį patrauklumą.

Tarptautinė prekyba ir jos laisvėjimas didina atlyginimų lygį, leidžia vartotojams įsigyti įvairesnių prekių ir paslaugų už mažesnę kainą, taip pat skatina didesnį našumą ir šalies konkurencingumą. Vis dėlto didesnė konkurencija neigiamai veikia mažesnio našumo įmones. Todėl TVF susitikimuose vykstančiose diskusijose apie pasaulio ekonomikos raidą dalyvaujantis Lietuvos banko vadovas palaiko siūlymus, kad valstybės ieškotų priemonių, kurios užtikrintų galimybes darbuotojams įgyti tinkamą kvalifikaciją besikeičiančioje aplinkoje.

Lietuvos Respublikos centrinio banko vadovas yra TVF valdančiosios valdybos narys ir kas pusmetį vyksta į TVF susitikimus, kur pasaulio ekonomikos aktualijas svarsto ir sprendimų ieško daugelio šalių centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai. Šio vizito Vašingtone metu Vitas Vasiliauskas dalyvauja TVF Tarptautinio pinigų ir finansų komiteto posėdžiuose, Šiaurės ir Baltijos šalių bei konsultacinės grupės „G30“ susitikimuose. Taip pat numatyti jo pokalbiai su TVF Europos departamento vadovu Poulu M. Tomsenu (Poul M. Thomsen), TVF misijų Baltarusijoje bei euro zonoje vadovais, Ukrainos centrinio banko valdybos pirmininke.

Pasidalyk: