NAUJIENŲ ARCHYVAS

Archyve pateikiamos naujienos, paskelbtos Lietuvos banko interneto svetainėje nuo 1999 m. sausio mėn.

į archyvą

Susipažinkite su atnaujinta Lietuvos banko interneto svetaine

2017 m. balandžio 25 d.

Šiandien pirmuosius lankytojus sutinka modernaus dizaino ir patogi naudoti naujoji Lietuvos banko interneto svetainė (www.lb.lt). Siūlome susipažinti su pagrindinėmis naujovėmis.

Patogesnis naršymas. Naujosiossvetainės pagrindinis meniu sudarytas taip, kad tikslinės lankytojų grupės reikiamą informaciją rastų trumpiausiu keliu ir reikėtų kuo mažiau kompiuterio pelės spustelėjimų. Tam praverčia pagrindinių nuorodų meniu, kuris ir sudaro galimybę iš titulinio puslapio pasiekti trečio lygio svetainės informacijos turinį vienu pelės mygtuko paspaudimu. Žinios apie Lietuvos banko funkcijas ir veiklą sutelkiamos srityje „Veiklos sritys“, kur rasite sustruktūrintą informaciją apie pinigų politiką, ekonomikos analizę ir prognozes, finansinį stabilumą, tyrimus, mokėjimus, finansų rinkos dalyvių priežiūrą, finansinio turto valdymą, grynuosius pinigus ir finansinį švietimą.

Atnaujintas dizainas. Svetainės puslapiai sukurti naudojant struktūrinius blokus, kurie leidžia informaciją pateikti dinamiškai, lengvai ir greitai, norimą turinį vartotojui išdėstyti patraukliai. Svetainėje išplėstos vizualaus turinio (infografikų, vaizdo medžiagos) pateikimo galimybės.

Pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Įdiegtasadaptyvusis, arba prisitaikantysis, svetainės vaizdas (angl. responsive design). Todėl, skirtingai nei senoji svetainės versija, naujoji pritaikyta įvairiems mobiliesiems įrenginiams.

Atnaujinta svetainės versija neįgaliesiems. Nauja versija padės patogiau svetainėje naršyti negalią turintiems žmonėms.

Sukurta patogi paslaugų gyventojams sritis. Visos Lietuvos banko gyventojams teikiamos paslaugos sutelkiamos vienoje svetainės srityje – „Paslaugos gyventojams“. Iš čia patogiai bus pasiekiamos šios paslaugos arba informacija apie jas:

Sukurta speciali finansų įstaigų paieškos sistema. Su giluminėmis duomenų bazėmis susietoje paieškos sistemoje svetainės lankytojai patogiai ras esminę informaciją apie bankus, kredito unijas, draudimo bendroves, mokėjimo ir el. pinigų įstaigas bei kitus prižiūrimus subjektus. Paieškos rezultatuose bus pateikiama informacija apie konkretaus rinkos dalyvio turimą licenciją, nurodyta, kokia veikla ji leidžia užsiimti, taip pat aptarti finansų įstaigos ginčai su vartotojais ir Lietuvos banko skirtos sankcijos už pažeidimus.

Atnaujintas statistikos pateikimas.  Statistikos dalis labiau orientuota į vartotojus, nes pritaikyta skirtingiems jų poreikiams:

Kad geriau suprastumėte statistikos duomenis, pateikiame išsamius rodiklių metodikos aprašymus. Vartotojas iš anksto informuojamas ne tik apie duomenų skelbimą, bet ir apie jų peržiūrą.

Sukurta speciali erdvė finansų rinkos dalyviams. Svetainės dalyje „Finansų įstaigoms Lietuvos banko prižiūrimi rinkos dalyviai ras informacijos priežiūros institucijai teikimo kalendorių, ataskaitų formas, priežiūros sprendimus ir poveikio priemones. Čia taip pat bus pateikiama informacija norintiems steigti finansų įstaigas ir norintiems gauti licenciją asmenims.

Sukurta speciali skiltis žiniasklaidai, kur, be naujienų, bus pateikiama ekonomistų parengtų komentarų, banko tarnautojų ir vadovų interviu,  fotogalerija.

Senoji svetainės versija kurį laiką bus pasiekiama adresu old.lb.lt.

Pasidalyk: