Finansinis stabilumas

Finansų sistema, o ypač komerciniai bankai, yra svarbi Lietuvos ekonomikos grandis. Tik patikima ir saugi finansų sistema užtikrina ilgalaikį ir tvarų šalies ekonomikos augimą, tikslingai perskirsto išteklius ir prisideda prie ilgalaikio kainų stabilumo.

n4119/fin_stabilum_2.jpg

Lietuvos banko skelbiamos finansinio stabilumo apžvalgos, finansų institucijų ir namų ūkių apklausos, pateikiami su finansiniu stabilumu susiję darbo straipsniai ir pristatymai padeda visapusiškai suvokti ir numatyti tiek vidaus, tiek ir išorės grėsmes Lietuvos finansų sistemai, o Lietuvos banko reguliariai atliekamas testavimas nepalankiausiomis sąlygomis padeda įvertinti šios sistemos gebėjimą atlaikyti nepalankių vidaus ir išorės sukrėtimų poveikį.

Tikimės, kad, remdamiesi pateikiama informacija ir rekomendacijomis, rinkos dalyviai galės geriau pasirengti ir tinkamai valdyti finansų sistemai kylančias grėsmes. Siekiame, kad mūsų darbas paskatintų šalies finansų rinkos dalyvių, ekonomistų ir visų besidominčiųjų finansų rinkomis diskusijas finansinio stabilumo klausimais.

 

 

Atnaujinta 2014-12-30